x

Kesintisiz trafik manzarasına sahip bir terasta birkaç sandalye var ve bir çeşme hala aşağıdaki gölden havaya su fışkırtıyor.

Bu, 25 yaşındaki oyuncunun, Alexander Levy, Joost Luiten ve Kevin Na’yı kazandıktan sonra grubunu mükemmel bir 3-0’lık rekorla kazanan Matsuyama ile karşılaşmak için eleme aşamalarına ilerlemesi anlamına geliyordu.

Her iki oyuncu da Cumartesi günü beşinci parayı ilk kez kuşattı ve McIlroy, beşinci sırada uzun mesafeden iki vuruşlu bir kuşun Kuzey İrlandalıyı ikiye katlaması için yeterli olmadan önce, ikinci günde 25 fitten başka bir kuş için çırpındı.

  • Eski ABD Açık şampiyonu Michael Campbell duyurdu … Miguel Angel Jimenez ve Keegan Bradley hararetli … Lee Westwood, Masters şampiyonu Jordan Spieth’i yenerek ulaşıyor … Lee Westwood, Masters şampiyonuna karşı zorlu bir sınavla karşı karşıya …

15 hisseleri

Altıncı ve yedinci Pars, McIlroy’un liderliğini ikiye katlaması için yeterliydi ve Açık şampiyonu, sekizinci sırada kuş için 3 metreden çıktıktan sonra beş yukarı çıktı.

Dokuzuncu vuruşta mükemmel bir tee vuruşu, McIlroy’un başka bir kuş için benzer bir mesafeye bakmasını sağladı, ancak Matsuyama neredeyse bir delik kaydeterek yanıt verdi ve McIlroy, dönüşte kurşun dört deliğe kesildiğini görmek için kuş girişimini kaçırdı.

McIlroy 10’unda bir sığınaktan ayrıldığında ve 12’nci de başka bir kuş, belirleyici galibiyeti etkili bir şekilde mühürlediğinde, geri dönüş düşünceleri anında söndü.

McIlroy, son 16’da San Francisco’daki Harding Park’ta Japon Hideki Matsuyama’yı ezdi. 

McIlroy, Cumartesi gecesi Las Vegas’ta Floyd Mayweather ile Manny Pacquiao arasında heyecanla beklenen çatışmayı izlemek için Las Vegas’a uçma niyetini belirttiği için çeyrek finaline benzer bir erken bitirmeyi umuyordu.

McIlroy bu haftanın başlarında, “Bu iki adam birbiriyle kavga ederse, gitme fırsatını kaçırmam demiştim,” dedi. Şans eseri yakın bir yerdeyiz ve umarım o sırada hala bu turnuvanın bir parçasıyım, ama bu benim kaçırmayacağım bir fırsat değildi. ‘

Çeyrek finali uzaklaşırsa zamanlamanın sıkı olabileceğini hatırlatan McIlroy şaka yaptı: “76’yı kazanmaya çalışırsam birkaç hızlı kuşun değişmeyeceği hiçbir şey.”

McIlroy, Las Vegas’a uçma niyetini zaten belirtmişken erken bir bitirmeyi umuyordu.

McIlroy, finalde Spieth ile karşılaşmak için seri başı olmuştu ancak dünya iki numarası Cuma günü Westwood’a yenildi.

McIlroy, finalde Spieth ile karşılaşmak için seri başı olmuştu, ancak Cuma günü dünyanın iki numarası, ilkinde kuşla Willett’e karşı erken bir lider olan Westwood’a yenildi.

Bununla birlikte, Willett beşinci olarak geri döndü ve 12 ve 15’teki diğer kuşları, 16’sında Westwood’dan üç vuruşlu bir bogey izledi.

Willett, Sky Sports 4’e ‘Zordu,’ dedi. ‘İkimiz de yeşile karşı oldukça sağlam bir tişört oynadık ve ben sadece sahalarda üstünlük sağladım. Bir arkadaşa karşı oynamak her zaman zor ama başardığım için mutluyum. ‘

Fleetwood, ilkinde bir kartalla ideal bir başlangıç ​​yaptı ve ikinciye geri dönmüş olmasına rağmen, Grace’in dokuzuncu ve 10’undaki öcüler nihayetinde hayati olduğunu kanıtladı.

En iyi seri başı McIlroy, San Francisco’daki WGC-Cadillac Maç Oyununun son sekizi arasına girdi

Grup maçlarından ikisinde fazladan deliklere ihtiyaç duyan Fleetwood, “Tamamen İngilizce bir çeyrek final oynamak için evde kalabilirdik,” diye şaka yaptı. Geçmek harika bir duygu.

“Uzatıldıkça, vuruşlarım o kadar zayıflıyordu ve ben sadece onu öğütmeye ve önde kalmaya çalışıyordum.

Amerikalı Gary Woodland, Marc Leishman’a karşı 21 galibiyetle çeyrek finale kalan ilk adam olmuştu ve John Senden’ın eski şampiyon Hunter Mahan’ı yendikten sonra bir sonraki rakibi olan bir Avustralyalı ile.

Dünya 1 Numaralı Rory McIlroy, Pazar günü Paul Casey’yi yenmek ve San Francisco’daki WGC-Cadillac Match Play’deki yarı final kadrosunu geç tamamlamak için sadece bir deliğe ihtiyaç duydu.bahsegel giriş

Danny Willett, Gary Woodland ve Jim Furyk, Cumartesi günü yarı finallere yükselmek için rahat zaferler yaşarken, McIlroy ve Casey, Harding Park’taki çeyrek finallerinin 21 deliğinden sonra ayrılamadı.

Casey, 17’nci oyuna yalnızca üç vuruşla oynayabilecek iki delik açmıştı, oysa her iki oyuncu da devam edemeyecek kadar karanlık olduğunu kabul etmeden önce ekstra deliklerde kazanma şansını kaçırdı.

Pazar günü nihayet galip geldikten sonra Rory McIlroy (solda) Paul Casey ile el sıkışıyor

McIlroy, Floyd Mayweather’ın Manny Pacquiao’yu yendiğini görmek için bilet aldı, ancak maçı nedeniyle gidemedi

McIlroy yarı finalde Jim Furyk ile karşı karşıya gelirken, Danny Willett, Gary Woodland ile buluşuyor.

McIlroy, oyunu durdurulduğu ve çözülmediği için, Floyd Mayweather’ın Las Vegas’ta Manny Pacquiao’yu yendiğini görmeyi başaramadı.

İkili, Pazar günü yerel saatle 6: 45’te devam etti ve McIlroy, Casey’nin üç tahtalı yaklaşımı geçtikten sonra ağır sertlikten inip çıkamaması üzerine kazanan bir kuş için ilk beş par-beşte 90 fitten ikiye çıktı. yeşil.

Bu, birinci sıradaki McIlroy’un son dört sıradaki beşinci sıradaki Furyk ile karşılaşması ve Willett’in ilk yarı finalde Woodland ile karşılaşması anlamına geliyordu.

  • Eski ABD Açık şampiyonu Michael Campbell açıkladı … Lee Westwood, Masters şampiyonuna karşı zorlu bir testle karşı karşıya … Marc Warren üç delikli bir galibiyetle atıyor … Rory McIlroy, Brandt Snedeker’i yenmek için geç kuşları delik …

 

Rory McIlroy, bu hafta doğru zamanda zirveye çıkmak isteyen bir adamın havasını aldı. İyi oynadı, Arnold Palmer Invitational’daki ikinci turunda bir noktada art arda beş kuş attı, bunu PGA Tour’da ilk kez başardı, ama hala kendi içinde oynayan bir adam hissi var.

Her şey, ABD Ustalarının iki haftadan biraz fazla bir süre içinde başladığı Augusta’ya kadar olan birikimle ilgili. McIlroy, onu atlatan tek majörü kazanarak oyunun seçkin harikalarından oluşan bir gruba katılmaya çalışacak.

Zafer, onu kariyerlerinde en az bir kez Masters, US Open, The Open ve US PGA’yı kazanan Gene Sarazen, Ben Hogan, Gary Player, Jack Nicklaus ve Tiger Woods şirketine taşıyacaktı. 

Rory McIlory, bu hafta Arnold Palmer Invitational’da Masters için ayarlanıyor.

Bu hafta Bay Hill’deki Arnold Palmer Invitational, McIlroy’un Augusta’dan önceki son yarışması.

Ustalar, McIlory’nin diğer üçünü kazanmaya henüz el atmadığı bir ana dal.

Geçen ayki düzensiz formuna rağmen, 25 yaşındaki McIlroy, üç yıl önce arka dokuzda çöktüğünde zaferin onu atlattığı turnuvaya giderken tam da olmak istediği yerdeki bir adam gibi görünüyordu ve ses çıkardı. son turunun. 

Bu yıl aynı pozisyona gelirse, emin olacağına eminim ki kaymasına izin vermeyecektir. McIlroy’un turnuvayı atlamaya karar verdiği son yıllarda incinmiş görünen Palmer’ı onurlandırmak için Bay Hill’de oynamak onun için önemliydi.

Ancak McIlroy, Masters’tan önce iki hafta izin aldığı 2011’deki rutini de kopyalamak istedi. “Augusta’da en az 63 delik için oldukça iyi çalıştı,” dedi. 

  • Rory McIlroy tarihe ulaşmaya yaklaşırken Ian … Rory McIlroy, efsaneler Arnold Palmer ve Jack’ten bir asansör alıyor … Bubba Watson, Arnold Palmer Invitational’dan çekiliyor … Rory McIlroy, Masters’tan önceki son yarışmaya hazır …

 

Windermere’nin lüks banliyösünde Conroy ve Apopka Vineland’ın yoğun kesişme noktasında yer alan sarı fıçı tahtası binasında hüzünlü, harap bir hava var.

Kesintisiz trafik manzarasına sahip bir terasta birkaç sandalye var ve bir çeşme hala aşağıdaki gölden havaya su fışkırtıyor. Ama şu anda gölde yüzen flotsam parçaları ve kıyıda moloz parçaları duruyor. Güzel insanlar buraya gelirdi ama artık değil.

Burası, Tiger Woods’un karısı Elin olarak Mindy Lawton adında bir garsona kahvaltı edip gazete okuduğu için gözlerini diktiği Perkins restoranıydı. National Enquirer, ilişkilerinin farkına vardığında ve buluşmalarını gölgelemeye başladığında Woods’un dünyası parçalanmaya başladı.

Tiger Woods düşüşte olan bir adam ve şu anda dünyada 87. sırada

39 yaşındaki Amerikalı, Rory McIlroy liderliğindeki yeni bir cins tarafından yakalandı ve ele geçirildi (solda)

Otoparkın karşısında, Woods’un Cadillac Escalade’sinde, işten çıktıktan sonra Lawton’ı almak için beklediği CVS eczanesi hala oradaydı, ancak Perkins birkaç yıl önce kötü şöhretli fırçasına rağmen kapandı.

Birkaç spor barı alanı bir süre kullandı ama gittiler. Şimdi, işçiler mekanı yeniden yapıyor ve birkaç hafta içinde Taze Yapılmış Mutfak adlı bir restoran olarak yeniden açılacak. Woods’un çifte girişte gülümseyip gülümsemeyeceğini asla bilemeyeceğimiz bir şey.

Woods’un bir zamanlar hayatını belirlediği diğer simge ve semboller de çevresinde kayboluyor. EA Sports, son 15 yıldır golf oyunlarının kapağını süsleyen Woods’un şu anki dünya No 1 Rory McIlroy tarafından devrildiğini geçen hafta açıkladı.

Tiger Woods PGA Tour bilgisayar oyunu artık Rory McIlroy PGA Tour. Toy Story’de dedikleri gibi Woods değiştirildi. Çocuklar yeni, daha temiz, daha gülen bir süper kahramanın etrafında toplanırken onu yüksek bir rafa sıkıştırdılar.

O kadar uzun süre zirvede oturduğu, diğerlerinden öylesine yüksekte ki, uzaktaki benekler olan golf dünyası sıralaması, bu hafta 87. sıraya düştüğünü gösterdi. ABD Ustaları üç haftadan kısa bir süre sonra ortaya çıktığında ilk 100’ün dışında olabilir.

Florida, Windermere’de Woods’un dünyasının parçalandığı Perkins restoranı

Woods’un aracı, Isleworth yakınlarındaki evinin dışında gece geç saatlerde kaza yaptıktan sonra

Woods’un Torrey Pines’te yaptığı 14 büyük turnuvanın sonuncusu olan 2008 ABD Açık’ı kazanmasının üzerinden neredeyse yedi yıl geçti. Birkaç ay önce, Waste Management Phoenix Open’da bir profesyonel olarak en kötü puanı olan kesimi kaçırma yolunda 82’lik bir atış yaptı.

Woods’un oyununa veya vücuduna güvenmediği bir noktaya geldi ve bu hafta sonu, kısa oyununu Ustalar için zamanında saygınlığa yaklaşan bir şeye geri döndürmek için umutsuz bir teklifle turnuva oyunundan son molasına devam ederken, şüpheler artıyor. geleceği hakkında sporu alt üst etti. Conroy ve Apopka Vineland’ın kesişme noktasından üç mil uzakta, dünyanın en iyi golfçüleri, Woods’un kariyerinin kekemelik bir sona yaklaştığı gerçeğini kabul etmeye çalışırken, Bay Hill’de Arnold Palmer Invitational için bu hafta bir araya geldi. .

Düşüşü burada özellikle keskin bir şekilde hissediliyor. Burası yaşadığı yerdi ve yönettiği yer burasıydı. Bay Hill’de 14 yıl içinde sekiz kez kazandı ve tek bir turnuvada en çok galibiyet için Sam Snead tarafından belirlenen bir rekora eşit oldu. Bay Hill, kendi büyülü krallığıydı, Ustalar için ayarlamasıydı.

Hayatına mükemmel bir şekilde uyuyordu. Burası sahte taş duvarlara altın harflerle yazılmış Grand Oaks ve East Bay gibi isimlerin, mükemmel çimenlerin, yağmurlama sistemlerinin, parlak çiçeklerin ve büyük arabaların bulunduğu, etrafı çevrili sitelerin bulunduğu bir yerdir. Skandal 2009’da, Isleworth yakınlarındaki evinin önünde gece geç saatlerde meydana gelen tuhaf araba kazasının ardından patlak vermeden önce, Tiger’ın üssü için tam anlamıyla haklıydı.

Tıpkı David Lynch’in Blue Velvet’indeki açılış sahnesinde olduğu gibi, beyaz çitlerin ve tertemiz çimenliğin ötesinde görünmeyen çok şey vardı, ama kimin altında yattığına kim baktı. Woods, Bay Hill’e sadık kaldı ve Palmer onayı takdir etti. Büyü artık bozuldu. Woods yok ve McIlroy ilk kez Bay Hill’de oynuyor. Burada oyunun, Woods’un etrafındaki gölgeler uzarken oyunu ileriye taşıyabilecek adam olarak anmak için acele ettiği duygusu vardı.

McIlroy, EA Sports’un PGA Tour golf oyununun kapağında Woods’un yerini aldı

Woods, 15 yıldır golf oyununun kapağında yer alıyor ancak yerini McIlroy alacak

McIlroy, geçen hafta Amerikan medyasının Augusta spor salonunda Amerikan futbolu ikonu Tom Brady ve Peyton Manning’le demir pompalama masalları ile elinden yemek yemesini sağladı. Woods asla medyanın içeri girmesine izin vermez.

McIlroy’a Woods’un böyle etkinliklerde varlığını kaçırıp kaçırmadığını sordum. McIlroy, “Ortaya çıktığında, ilkine yürüdüğünde ya da menzile geldiğinde vızıltıyı hissedebilirsiniz,” dedi. “Onu özlediğimi söylemek zor ama PGA Tour etkinlikleri o etrafta olduğunda biraz daha iyi.”

Woods, 10 gün önce golfün ilk süperstarı ve popülerliği modern turu inşa eden adam olan Palmer’a telefon ederek oynamayacağını söylemişti. Görüşmelerinin bir saat sürdüğü söylendi.

Bir gazeteci, 85 yaşındaki Palmer’a bundan bahsettiğinde, sunucu, kendisinin ve Woods’un bir tür içten içe olduğu fikrine alay etti. “Her şeyden önce,” dedi yaşlı adam, “sana bir saat olduğunu kim söylediyse, **** ile dolu. Ve söylemem gereken çok azdı. Ben pek bir şey söylemedim. Konuşmanın çoğunu Tiger yaptı. “

Kız arkadaşı kayakçı Lindsey Vonn ile Woods, 2013’te Muirfield’daki The Open’da

Woods ve Ocak ayında İtalya’da kayıp dişi

Bay Hill’de bile Woods dünün adamı. 18. yeşile bakan köşklerden birinin önünde dev harflerle “Hoşgeldin Rory” yazan dev bir tabela asılıydı. McIlroy ve Palmer turnuvayı birbirlerinin övgülerini söyleyerek geçirdiler. Perşembe akşamı birlikte yemek yediler. Palmer, golfte Kral olarak bilinir. Buradaki sembolizm açıktı. Yeni bir prensi taçlandırıyordu.

Bay Hill turnuvası, Woods’un sahip olduğu golf sahasında aynı büyük karizmaya sahip Palmer’ın etrafında inşa edildi ve pazarlandı, ancak Palmer’ın da çok daha cazibesi vardı.

“Hoş geldiniz, Arnie’nin Ordusu”, kursun girişlerindeki tabelalarda yazıyor. Woods’un aynı şekilde bir kişilik kültünün kalbine yerleştirilip yerleştirilmeyeceği görülecek.

Woods, Bay Hill’de hala bir konuşma konusuydu. Onun hakkında sanki bir hastalığa yakalanmış gibi konuşan bazı profesyonellerin seslerinde sempati vardı.

Sean O’Hair, “Sadece kaybolduğunu düşünüyorum” dedi. “Ve bunu söylememin tek nedeni, onu gözlerinde görüyorum ve onu nasıl yürüdüğünü görüyorum ve nasıl oynadığını görüyorum çünkü ben oradaydım.”

Woods şimdi burada. Azaltıldı ve azaldı. Hayranlıktan çok merhameti heyecanlandıran bir figür. Sıradanlığa inişinde korkunç bir hayranlık var.

Bir Amerikalı spor yazarı, geçtiğimiz günlerde Woods’un kariyerinin “ucube gösterisi aşamasına” girdiğini gözlemledi. Bir zamanların büyük bir sporcunun, üstünlüğünü, onu tüm yetişkin yaşamı boyunca tanımlayan kaybıyla başa çıkmaya çalıştığı dönemi kastediyordu. Yaptığı spor nedeniyle manşetlere çıkmayı bırakır ve elindeki tek ayrıntı olan ayrıntılar için haber sayfalarına girer.

Kuzey İrlandalı McIlroy, bu hafta Bay Hill’deki Arnold Palmer Davetiyesinde eylemde

McIlroy, Woods’un sekiz kez kazandığı bir mekan olan Bay Hill’de bu hafta merkez sahneye çıktı.

Woods ile bu, İtalya’daki bir kayak etkinliğinde kız arkadaşı Lindsey Vonn’u izlemek için yakın zamanda yaptığı bir gezide Scream’den figüran biri gibi görünmesini sağlayan bir kafatası maskesi takmak gibi şeyler anlamına geliyor. Bu arada Vonn, Perşembe günü Fransa’da bir Super-G yarışını kazandığında İsveçli efsane Ingemar Stenmark’ın 19 Dünya Kupası şampiyonluğu rekorunu eşitledi.